SPORCULAR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN BAYRAK AÇTI

SPORCULAR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN BAYRAK AÇTI 1Seydişehir Belediyesi Spor Kulubü sporcuları Sarıkamış Harekatının 105. yılı etkinlikleri kapsamında  Kuğuluda  yürüyüş düzenledi.

Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşüne Belediye Başkanı Mehmet Tutal'da katıldı.

Kuğuluda başlayan ve birçok sporcunun katıldığı  yürüyüş pınara  kadar devam etti. Pınara ulaşan sporcular Sarıkamış Şehitleri  anısına  Türk Bayrağı açtı.

Başkan  Tutal, "Sarıkamış Şehitleri gerçekten anılması ve hatırlanması gereken şehitlerimizin başında geliyor. Şanlı tarihimizde birçok zaferlerimiz var. Ancak Sarıkamış Şehitleri farklı. 90 binin üzerinde genç yiğitlerimiz, kardeşlerimiz burada donarak şehit oldular. Sarıkamış  ibret alınması, unutulmaması ve hatırlanması gereken bir bilinç. Biz vatan toprakları  için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz" dedi.

Duyarlılıklarından dolayı sporcu gençlere teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Ne mutlu bize ki atalarını unutmayan, gelenek ve göreneklerine sahip çıkan gençlerimiz var. Tarih bilinciyle yetişen ve bugün etkinliğe katılan  tüm gençlerimizi kutluyor kendilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşüne katılan sporculara, yürüyüş sonrası Seydişehir Belediyesi tarafından çorba ikramında  bulunuldu.

{gallery}HABERLER/A_Guncel/PINAR{/gallery}

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar