BAŞKAN TUTAL;"2. ETAP TOPLU KONUTLARIMIZ ARSA TEMİNİ TAMAMLANINCA YAPILACAK"

BAŞKAN TUTAL2. ETAP TOPLU KONUTLARIMIZ ARSA TEMİNİ TAMAMLANINCA YAPILACAKToplu Konut İdaresi Başkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile  Konya'ya yapılacak (TOKİ) sosyal konutların ilçelerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 bin sosyal konut projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilecek olan TOKİ sosyal konut projesi illerin nüfusuna göre değişiklik gösterecek. Konya ve ilçelerinde yapılması planlanan sosyal konut projeleri bölgenin özelliklerini ortaya koyacak.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Yaklaşık iki ay önce İlçe Başkanımız ile birlikte Bakanlıklarımıza da  bir dizi ziyaretler gerçekleştirmiştik. Bu ziyaretlerimiz arasında TOKİ Başkanlığımızda vardı.

TOKİ  Başkanımız ile yaptığımız görüşmelerde şehrimize yapılması  planlanan 2.ci Etap TOKİ konutları ile ilgili yeterli miktarda arsa oluşturma çalışmalarımız devam etmektedir. Dar gelirli ailelerimizin ev sahibi olması için Belediyemiz olarak gerekli arsa  temini tamamlanınca, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yapacağımız bir protokolle TOKİ 2. Etap  konutlarımız yapılacaktır. Çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir.

Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda yapılması planlanan konutlar ayrı olup, Seydişehir'e yapılacak olan çalışma farklıdır. Yer ve zemin uygunluğu sağlandığı takdirde etüt çalışmalarımızı başlatacak ve ilçemizde bulunan şehit yakını , gazilerimiz,  dar gelirli ailelerimizin, konut sahibi olması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar