YUNAK, MOBESE KAMERALARIYLA DAHA DA GÜVENLİ


Yunak'ta ilçenin güvenliğini ve trafik kuralı ihlallerinin tespitinde kullanılan Mobese Kameralarında yeni bir uygulama bugün itibariyle başladı.

Suçla mücadelede oldukça önemli katkı sağlayan mobil iletişim teknolojisi Mobese, trafikte de büyük faydalar sağlayacak. Mobeseler, artık trafik polisi gibi çalışacak. Yaya geçitlerinde yayaya yol vermedim nasılsa polis görmez yada yaya geçitlerine aracımı park ettim, akşama kadar rahatım dönemi sona eriyor.

Yunak İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Güvenlik Sistemi Merkezi'ndeki MOBESE kameraları aracılığıyla yaya geçitlerine araç park edenlere ve yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyip kural ihlali yapan sürücülere trafik cezası kesme uygulaması başlattı. Genel trafik kurallarına uymayan sürücüler sistem aracılığıyla fotoğraflanarak, renkli çıktıları alınıyor; daha sonra sürücünün hangi saatte, nerede ve nasıl kural ihlali yaptığı ve cezasıyla birlikte sürücünün adresine tebligat yapılıyor. Vatandaşların huzurlu ve güvenli bir trafik ortamında yolculuk yapmalarını sağlamak, can ve mal güvenliğini korumak amacıyla bu uygulamayı başlattıklarını kaydeden Yetkililer , "Kural ihlallerinin önlenmesi ve trafik akışının sağlanması amacıyla farklı zaman ve farklı saat aralıklarında kameralar aracılığıyla trafik denetimi yapıyoruz. Vatandaşlarımızın trafik cezalarına muhatap kalmamaları ve mağdur olmamaları amacıyla araçlarını yaya geçitlerine değil, park için ayrılmış yerlere park etmeleri ve kural ihlalinde bulunmamaları trafik düzeni ve akışı açısından son derece önem arz etmektedir" dedi.

Trafik kuralları konusunda bilgi veren Yunak İlçe Emniyet Amirliği ,"Amacımız ceza yazmak değil, kuralları üstün kılmaktır. Vatandaşlarımızın özellikle trafik kurallarına uymaları konusunda gerekli duyarlılığı göstermeleri, toplumca daha güzel ve güvenli bir şekilde yaşamamızı sağlayacaktır. Trafik güvenliği ve ilçemizin trafik akışını hızlandırmak için vatandaşlarımızın park yasağı (çift sıra park, durma ve duraklama yasağı olan yerlerde beklemek), araç kullanırken cep telefonu ile görüşme yapmak, yaya geçitlerinde yayalara yol vermek gibi tüm trafik kurallarına uymaları gerekmektedir. Sürücüler özellikle trafik polislerinin olmadığı yerde, kimse görmüyor diyerek özellikle yayalara yol vermeyip yaya geçitlerine araçlarını park ediyorlar. Oysa önemli noktalarda bu ihlaller Mobese tarafından saniye saniye görüntülendikten sonra araç plakasına ceza yazılıyor. Sayın sürücülerimizin bu yeni uygulamaya dikkat etmesini istiyoruz." denildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar