BAŞKAN TUTAL, "EKİPLERİMİZ KURBAN ATIKLARINA ANINDA MÜDAHELE ETTİ"

1 6Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 4 günlük kurban bayramı süresince Canlı Hayvan Pazarı ve mahallelerde görüntü kirliliği ve kötü koku oluşmaması için seferber oldu.

Başkan Tutal, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin  Kurban Bayramında kurban atıklarının merkez ve kırsal mahalle aralarında kötü koku ile çevre ve görüntü kirliliği oluşturmaması için seferber olduğunu kurban kesim alanında ise tam kadro çalıştıklarını kaydetti.

Seydişehirli hemşehrilerinin Canlı Hayvan Pazarında bulunan kesim alanında hijyenik ve sağlıklı ortamlarda  dini vecibelerini yerine getirebilmesi için  aralıksız çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; temizlik ekiplerimiz 4 günlük Kurban Bayramı süresince  mesaim kavramı  gözetmeksizin çalıştı.Kurban Bayramının özellikle birinci günü olmak üzere diğer günler ekiplerimiz, kurban atıklarının bırakıldığı çöp konteynerlerına anında müdahale ederek  çöp toplama araçlarına atıkların nakli sağlayarak  boşaltmıştır. Boşaltılan çöp konteynırlarımızda akabinde ilaçlama yapılarak dezenfekte edilmesi suretiyle etrafına kökü koku yayılmaması, görüntü ve çevre kirliliği oluşmaması için yoğun bir gayret göstermiştir.Kurban atıklarının bırakıldığı çöp toplama alanımızda bulunan ekiplerimiz ise iş makinaları ile  atıkların üzerini kapatmak suretiyle çevreye rahatsızlık vermemişlerdir. Seydişehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin sağlığı bizim için önemlidir" dedi.

Başkan Tutal, ayrıca vatandaşların  Canlı Hayvan Pazarında kurban  kesim işlemlerini tamamlamasının ardından temizlik  ekiplerinin o bölgede yıkama ve ilaçlama çalışması yaptığını kaydetti.

{gallery}HABERLER/A_Hizmetler/KURBAN_ATIK{/gallery}

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar