BERAT KANDİLİ, SEYİDHARUN’DA EDA EDİLDİ

gghj 1Berat Kandili, Seyidharun Camisi'nde manevi coşku içinde eda edildi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve meclis üyeleri, Seyidharun Camii’nde kılınan yatsı namazının ardından kandil gecesini eda etmek için toplanan cemaatin kandillerini kutladı.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandil’ine ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Tutal ‘’Bu mübarek gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, mutlulukların yoğun olarak yaşanması gereken anlardır. Sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, kederler de paylaşıldıkça hafifler. Bu duygu ve düşüncelerle İslam coğrafyasında yaşayan ve zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması dileklerimle, Seydişehirli hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutlar, ülkemizde barış, huzur ve kardeşliğin daim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim’’ dedi.

Başkan Tutal ve meclis üyeleri, vatandaşların kandilini kutlarken, Seydişehir Belediyesi ekipleri vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.

 

{gallery}HABERLER/A_Guncel/berat_kandili2{/gallery}

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar