SEYDİŞEHİR’DE 18 MART COŞKUYLA KUTLANDI

gazete 3Seydişehir’de 18 Mart Çanakkale Zaferi, düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

Müftülük tarafından başlatılan ve yapılan bine yakın hatimin duası Seyidharun Veli Camii’nde yapıldı. Duaların ardından cemaate çorba dağıtıldı. Protokolün katıldığı çelenk koyma törenine şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk koyma töreninin ardından şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Müftüsü, şehit yakınları ve gaziler katıldığı şehitlik ziyaretinde okunan Kuranı Kerimin Ardından Seydişehir Müftüsü Adem Bebek şehitler için dua etti.

Kaymakam Aydın Erdoğan ve Mehmet Tutal şehitlikte şehit yakınları ile bir süre sohbet ederek kendileri ile yakından ilgilendiler.

Daha sonra Belediye Düğün Salonu'nda Seyyidharun İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladı program ile Çanakkale Programı ve Çanakkale'nin 104. Yılında Çanakkale Ruhunu yaşattılar. Protokol üyeleri Seydişehir Harp Gazileri ve şehit yakınları Derneğini ziyaret ederek şehit ailelerinin evlerine ziyarette bulundular.

 

{gallery}HABERLER/A_Guncel/18martpro{/gallery}

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar