KIZILCALAR MAHALLESİ’NİN 52 YILLIK TAPU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

kızılcalar 0Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kızılcalar Mahallesinde yaşayan yaklaşık 50 vatandaşın yaşadıkları tapu sorunu ile ilgili başlattığı çalışmalar çözüme kavuştu.

Söz konusu parsellerde bulunan evlerin tapu kaydında, mülkiyetin başkasının üzerinde olması ve mülkiyet varislerine ulaşılamaması durumu Belediye Başkanı Tutal’a 2016 yılında iletilmişti. Mesken sahiplerinin uzun zamandır yaşadıkları bir problem haline gelen bu sorun hakkında İmar revizyon çalışmaları başlatılarak İmar Kanununun 18. Madde uygulaması gerçekleşmiş oldu.

Belediye Başkanı Tutal’ın mağdur duruma düşen mahalle sakinleri ile yaptığı toplantıda,  2 yıl önce başlattığı çalışmaların meyvesini verdiğini, 52 yıldır tapularını alamayan vatandaşların artık kendi tapularına kavuşacaklarının müjdesini verdi. İmar revizyonu ve 18 uygulaması gibi uzun soluklu bir çalışmanın ardından şu an satışlarını alabileceklerini belirten Başkan Tutal, mahalle sakinlerine hayırlı olsun dedi. Toplantıya katılan tapu mağduru vatandaşlar 52 yıldır kendi evlerinde yabancı olduklarını, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın girişimleri ile başlatılan uygulama ile tapularına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını belirterek Başkan Tutal’a teşekkürlerini ilettiler.

 

{gallery}HABERLER/A_Hizmetler/kizilcatapu{/gallery}

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar