AK PARTİ TANIŞMA VE KAYNAŞMA TOPLANTISI YAPILDI

1 6Seydişehir AK Parti İlçe Başkanlığı Şaban Cengiz Kültür Merkezinde tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Tanıtım toplantısına  Seçim koordinasyon Merkezi Başkanı Harun Tüfekçi, Konya Milletvekili Gülay Samancı, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay  ve yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları yönetimleri ve Ak Parti Seydişehir Mahalle Temsilcileri katıldı.

AK parti Genel merkez seçim koordinasyonu merkezi başkanı Harun Tüfekçi, " Herkesin gönlünü alacağız, kapısını çalacağız, siyasette küskünlük olmaz, HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ ve seçimi Seydişehir de mutlaka kazanacağız" dedi.


Toplantının bilgilendirme ve tanışma toplantısı olduğunu belirten AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay;  teşkilatımızı bir hafta önce oluşturduk . Seçim sürecindeyiz, bize Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı Devlet Bahçeli yol gösteriyorlar. 31 Mart mahalli seçimlerinde Cumhur İttifakı devam ediyor, şu anda MHP ilçe yönetimi ile ilişkilerimiz çok iyi birlikte ziyaretler yapıyoruz. Seçimlere hazırlanıyoruz “dedi.

Genel merkez seçim koordinasyonu başkanı olan Harun Tüfekçi ;”Ak Parti gücünü halktan alan, Hakka dayanan bir siyasi harekettir. Dünya mazlumlarının ve halkımızın umududur. Hayalini bile kuramadığımız hizmetlerin baş mimarıdır. Elbette bu siyasi hareketin bir lideri vardır. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hayatı boyunca ülkesi ve milleti için mücadele vermiş, gecesini gündüzüne katmış, göğsünü düşmana, vatan hainlerine siper etmiş, nefsini öldürmüş, davasını yüceltmiş bir liderdir. Böyle bir liderle birlikte yol yürümeyi nasip ettiği için Yüce Mevla’mıza şükürler olsun. 31 Mart 2019 tarihinde Türkiye, Yerel yönetimler gibi önemli bir seçimi yaşayacak. Bu seçimin arifesinde Türkiye genelinde adaylarımız il il, ilçe ilçe açıklanmaktadır. Yıllarca vekillik yaptığım Konya’mız da adaylarımız belli olmuştur. Birlikte hizmet etmekten onur duyduğum Seydişehir ilçemizde de mevcut Başkanımız Mehmet Tutal Bey yeniden aday gösterilmiştir. 


Bu süreçte elbette her partide olduğu gibi bizde de aday adayları yarışmıştır. Aday belirleme süreci, tek başına bir kişinin vereceği bir karar değildir. Yetkili birimlerin araştırmaları, kamuoyu yoklamaları, teşkilatların görüşleri, vekillerin kanaatleri sonucunda Parti üst kurullarının verdiği bir karardır. Aday belli olduktan sonra, farklı tercih ve düşünce içinde olsak bile adayımızın arkasında kenetlenip seçimi almak için var gücümüzle çalışmamız gerekir.

Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, içerde ve dışarda ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedenlere karşı mücadele verirken, milletimizin Ak Parti ile elde ettiği kazanımları koruyup yeni hizmetler üretme derdinde iken, bizlerin seçimlere yoğunlaşmamız gerektiği dönemde, teşkilat içi çekişmelerle enerjimizi tüketmemiz bu davaya yapılacak en büyük haksızlıktır. Nefsimizi değil, davamızı öne çıkarmalıyız. Karar verildikten sonra hesabı bırakıp, nasibe sarılmalı, hasbi olarak davamızı seçimlerde muzaffer kılmak için mücadele etmeliyiz. Ak Parti ve MHP, ülke üzerinde oynanan oyunları görerek CUMHUR İTTİFAKINI 24 Haziranda kurmuş ve 31 Mart Yerel seçimlerinde de devamına karar vermişlerdir. Cumhur ittifakına uymak boynumuzun borcudur. Farklı düşünceleri olan iki parti, ülkesinin bekası için bir araya geliyorsa Ak Parti ailesi de, aday konusunda farklı kanaatleri olan teşkilat mensuplarımız verilen karara saygılı olup Ak Parti’nin kazanması için güç birliği yapmaları gerekiyor. Belediyecilik, Ak Parti’nin işidir. İlçe Belediyemiz Ak Parti’de olursa üçlü olur güçlü oluruz. 2014’den bugüne iktidar, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi birlikte önemli hizmetlere imza atmıştır. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı, Gönül belediyeciliğini hep birlikte tesis edeceğiz. Hatalarımızdan ders çıkarıp kimseyi ötekileştirmeden kucaklayacak, her bir oyun önemini kavrayarak hareket edeceğiz. 31 Mart Yerel Seçimlerinin ülkemiz, Konya’mız ve Seydişehir’imiz için hayırlı olmasını diler, Partimizin bu seçimlerden de zaferle çıkmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.

Yeni bir oluşum gerçekleştirilen Seydişehir de çok iyi bir sonuç alınacağına inandığını kaydeden Konya milletvekili Gülay Samancı ;”hatta Seydişehir 31 ilçe içinde birinci olacağını söylüyorum. Makamlar mevkiler geçicidir, bize verilen vazifedir. Görev verilmediği zaman üzülüyoruz, ama önemli olan ne olursa olsun ben davamın arkasındayım demek önemli. Her şey nasip ve kısmet, sebebini işleyeceğiz, sonunda ise verilecek karara saygı duyacağız. Mehmet Tutal’ın adaylığında ise saha çalışmaları, genel merkez, teşkilatımız, milletvekilleri ile istişare yaparak bu kararı aldık. Önemli olan Seydişehir’e daha iyi hizmet getirmek. Her seçim ülkenin kaderini değiştiriyor. Şu anda bütün dünya Türkiye’yi izliyor, Bu toprakları parçalamak için verilmiş sözleri var, 2. Dünya savaşı felsefesi aynen devam ediyor. Bu sebeple her bir fert çok önemli, Herkesin gönlünü alacağız, gönlüne gireceğiz”dedi.

Mahalle temsilcileri tanıtımı yapıldığı programda Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yaptığı çalışmaları slayt gösterisi ile partililere anlattı.

{gallery}HABERLER/A_Hizmetler/tanıtım{/gallery}

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar