CELALEDDİN KARATAY GENÇLİK MERKEZİ’NDE 2. DÖNEM KAYITLARI İÇİN SON GÜN 25 OCAK


​Akabe Mahallesi Alaaddin Kap Caddesi üzerinde gençlere yönelik ücretsiz hizmet veren Karatay Belediyesi Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi'nde 2. Dönem kayıtları için son gün 25 Ocak 2016 Pazartesi.

3 adet dersliği, müzik atölyesi, bilgisayar laboratuarı, kafeteryası, bilardo salonu, kütüphanesi, internet-bilişim köşesi, fitness-aerobik salonu, eğlence merkezi, etüt salonu gibi etkinlik alanlarını bünyesinde barından büyük bir kompleks ile gençlere yönelik her imkanı sağlamaya çalıştıklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Gençlik Merkezinin şu an 2700 kayıtlı üyesi olduğunu ve bu sayının her geçen dönem daha da arttığını belirtti. Günlük ortalama 250 öğrencinin Gençlik Merkezi'ni aktif bir biçimde kullandığını ve öğrencilere ücretsiz çorba ve kantin hizmetinin verildiğini de ifade eden Başkan Hançerli Şubat ayında başlayacak olan 2. Dönem dersleri için 14-28 yaş aralığında ki tüm gençlerin Karatay Gençlik Merkezi'ne kayıt yaptırabileceğini ve haftanın 7 günü tesisten faydalanabileceğini söyledi. İngilizce Seviye 1, İngilizce Seviye 2, Almanca, İşaret Dili, Arapça, Yabancılar İçin İngilizce, Bilgisayar, Autocat, Grafik Tasarım, 10 Parmak Klavye, Fotoğrafçılık, Diksiyon, Osmanlıca, Gitar, Bağlama, Resim, Erkek ve Kadın Fitness- Aerobik olmak üzere toplam 17 branşta eğitim verildiğini kaydeden Başkan Hançerli, öğrencilerin taleplerine göre farklı branşlarda da eğitim verilebileceğini belirtti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli "Gençlik Merkezimiz şu an da başta KTO Karatay Üniversitesi olmak üzere Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve ilçemizdeki liselerden birçok öğrenciyi barındırmaktadır. Öğrencilerimiz saat 21:00'e kadar açık olan Gençlik Merkezimizden ihtiyaçlarına göre faydalanmaktadırlar. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi'nin eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli yarışmalar, konferans ve seminerler, geziler, sosyal sorumluluk projeleri ve daha onlarca etkinlikle gençlerimizin gelişimine katkıda bulunmayı kendine amaç edindiğini sözlerine ekledi.

 Kayıt yaptırmak isteyen 14-28 yaş aralığında ki herkes 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen müraacat yapabilir, bilgi için 0332 355 24 00 numaralı telefondan Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi ile görüşebilirler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar