KUĞULU PARK’TA MODERNİZASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI​Seydişehir'in gözde bölgesi Kuğulu Park'ta Seydişehir Belediyesi Çalışmalarını başlattı.

4 Mevsim güzellikleri ile konuklarına ev sahipliği yapan Kuğulu Park'ta bir yandan Kuğulu Vadisi Projesi çalışmaları sürerken bir yanda da mevcut mesire alanlarında düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kuğulu Park'ta modernizasyon çalışmalarını başlatıldığını ifade ederek, mesire alanı bölgesinde bulunan sulama sistemlerinin yerin altına alınma çalışmaları ve yürüyüş yollarının yenileme çalışmalarının başladığını kaydetti.  Kuğulu Park'ta çalışmalar kapsamlı devam ediyor. Piknik alanın neredeyse tamamını kaplayan çimler yazın sıcaklarına karşı 2-3 güne sulama yapılmakta, bunun içinde eski usul çim üzerine döşenen boru hatlar ile yapılmaktaydı. Başlatılan çalışmalar ile sulama hatlarının tamamı yer altına alınıyor. Yürüyüş yolları ise parkelendirilerek konforlu bir ortam oluşturuluyor.

Kuğulu Park'ta yaz günlerinde binlerce vatandaş Toros Dağları'nın eteğinde akarsu ve göletin etrafında piknik yapıyor, eş dost misafirleri ile vakit geçiriyorlar. Kışın ise muhteşem manzarası doğa fotoğrafçılarının gözdesi durumunda. Sadece Seydişehir halkı değil, Konya Antalya çevre yolu olması sebebi ile misafir akınına uğrayan park Kuğulu Vadisi Projesi çalışmaları ile de bölgenin cazibe merkezi olma yolunda.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar