KARATAY'IN PARKLARINA YERLEŞTİRİLEN KUŞ EVLERİ KUŞLARA SIĞINAK OLACAK


​Karatay Belediyesi ilçenin muhtelif parklarına, okul bahçelerine ve ağaç yoğunluğunun fazla olduğu yerlere yerleştirdiği Kuş Evleri ile doğal yaşamı desteklemeye devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karatay Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü yetkilileri, kuşların kış aylarında soğuk havadan daha az etkilenmeleri için ağaçlara kuş evleri yerleştirdiklerini belirtti. Kuş evlerinin hem kuşlara kış aylarında bir sığınak olacağını hem de çevreye güzel bir görünüm katacağını dile getiren yetkililer, insan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere yapılan kuş evlerinin parklara ayrı bir güzellik kattığını kaydetti. Geçtiğimiz yıllarda 250 adet kuş evinin ağaçlara yerleştirildiğini belirten Veterinerlik Müdürlüğü yetkilileri, bu yıl yerleştirilen kuş evi sayısının 100 olduğunu ifade ederek oluşturulan kuş evleriyle kuşların doğal ortamındaki yaşamlarının kolaylaştırılması amaçlandığı kaydedildi.

Kuş yuvalarının Osmanlı mimarisinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu söyleyen yetkililer, kuşların tarih boyunca her zaman insanoğlunun ilgisini çektiğini ifade ederek kuş sevgisinin günümüzde de en güzel şekilde yaşatılması gerektiğinin altını çizdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar