Çumra ve Akşehir’de 2 Mahallenin Daha Su Sorunu Çözüldü


​Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Çumra'ya bağlı Dineksaray ve Akşehir'e bağlı Yaylabelen mahallelerinde sağlıklı ve kesintisiz su hizmeti vermek için başlattığı içme ve kullanma su temini çalışmalarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, içme ve kullanma su temini çalışmaları kapsamında su azlığı ve sağlıksız su problemi yaşayan Çumra ilçesi Dineksaray ve Akşehir ilçesi Yaylabelen mahallelerinde sağlıklı, kesintisiz ve uzun ömürlü su temin etti. KOSKİ, Dineksaray Mahallesi'nde 35 litre/saniye, Yaylabelen Mahallesi'nde ise 10 litre/saniye debili su temin ederek mahallelerin içme ve kullanma su ihtiyaçlarını karşıladı.

YAYLABELEN SAĞLIKLI SUYA KAVUŞTU

Akşehir İlçesi Yaylabelen Mahallesi içme suyunu sondaj kuyusundan karşılamaktaydı. İçme suyunun yetersiz ve nitrat parametresinin yüksek olması nedeniyle içme suyu kimyasal olarak içilemez olan Yaylabelen Mahallesi'ne yeterli ve sürekli içme suyu temini için açılan sondajla 96 metre derinliğe inildi. Temin edilen 10 litre/saniye debili su ise dağıtımı yapılmak üzere şebekeye aktarıldı.

DİNEKSARAY'DA SU İHTİYACI GİDERİLDİ

Çumra ilçesi Dineksaray Mahallesi içme suyu ihtiyacını mahalle içinde açılan kuyudan sağlamakta idi. İçmesuyundaki nitrat parametresinin yüksek olması nedeniyle suları kimyasal olarak içilmez durumda olan Dineksaray Mahallesi'ne yeterli ve sürekli içme suyu temini için 143 metre derinliğinde 1 adet sondaj kuyusu açıldı. Sondaj kuyusundan temin edilen 35 litre/saniye debili su, mevcut gömme depoya terfi edilerek, depodan da mevcut şebekesi ile dağıtımı yapıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar