BAŞKAN TUTAL, “HEDEFİMİZ 20 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK’’


​Her şey Seydişehir için! Sloganıyla yola çıkarak, park, bahçe ve çevre düzenlemeleri ile çalışmalarına aralıksız devam eden Başkan Mehmet Tutal ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında  Kumluca Mahallesi'nde 600 fidanı toprakla buluşturdu.

Seydişehir Belediyesi, ilçede yaptığı park ve bahçelerin yanı sıra mahallelerde ağaç dikim çalışmalarını da sürdürüyor.

Şehir merkezinde bu yıl yaklaşık 16 bölgede park çalışmaları yaptıklarını ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Geçen yıl köy ve kasabalarımızdan dönüşen mahallelerimizde ağaçlandırma çalışmaları başlatmıştık. Bu yıl kalan bölgelerimizde de ağaçlandırma çalışmalarımızı devam ettiriyoruz." dedi.

Farklı mahallelerde ve farklı bölgelerde ağaç dikim çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal; "Kumluca mahallemizde mahallenin üst noktasında güzel bir yerde 15 bin m² lik bir alanı bu yıl için ağaçlandırıyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmalarımız köy ve kasabalardan dönüşen mahallelerimizde devam edecek. Mahalle sakinlerimiz ve Seydişehir Belediyesi personelimiz ile ortaklaşa ağaçlandırma çalışmalarını yürütüyoruz. Köylerimizden dönüşen mahallerimizde hedeflediğimiz fidan sayısı bu dönem için 20 bin adettir. Şu ana kadar 6 bin civarında ağaç dikimini gerçekleştirdik." Dedi.

Kumluca Mahallesi'nde Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler birimi tarafından 600 adet Çınar, Katalpa ve sedir ağacının toprakla buluşturulduğu bildirildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar