BAŞKAN TUTAL ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU


​Başkan Mehmet TUTAL, ihtisaslı Organize Hayvancılık ve proje çalışmaları için Ankara'da temaslarda bulundu.

Belediye Başkanı Tutal, Seydişehir'de bir süre önce Organize Hayvancılık kurulması için başlattığı  çalışmaları Ankara'da görüştü. Konya Milletvekili Ömer Ünal ve Tarım Bakanlığı bürokratları ile bir araya gelen Başkan Tutal, Seydişehir'in sanayileşmenin yanında tarımın, özellikle de besiciliğin oldukça yaygın olduğunu belirterek bu sektörde gelişime açık yetiştiricileri ve esnafları aynın bir çatı altında toplanması için ihtisaslı organize hayvancılığın şart olduğunu, bunun içinde  4.200.000 m² gibi büyük bir alanda İhtisaslı Organize Hayvancılık  Bölgesi için çalışmaları başlattığını kaydetti.

Günümüzde besiciliğin, gelişen Türkiye'de, gelişen bir Seydişehir için çok önemli bir sektör olduğunu hatırlatan Başkan Mehmet Tutal, "İhtisaslı Organize Hayvancılık Projemiz olumlu sonuçlar veriyor. Çalışmalarımızı Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı ile paylaştık. Konya Milletvekilimiz Ömer Ünal ve bakanlık bürokratlarımız ile konuyla ilgili verimli çalışmalarımız oldu. Seydişehir için projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz." Dedi.

Belediye Başkanı Tutal, 26. Dönem genel seçimlerinin ardından yeni görevleri verilen Konya Milletvekillerini ziyaret etti. Tutal, Ankara yönünden vekillerimizin projeleri yakından takip ettiklerini belirterek vermiş oldukları destekler için kendilerine teşekkür etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar