BAŞKAN MEHMET TUTAL ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI


​Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Mehmet Tutal mesajında hepimizin birer potansiyel engelli adayı olduğunu belirterek engelli kardeşlerimizin yanında olmalıyız dedi.

Başkan Tutal mesajında şu ifadelere yer verdi.

"En büyük engel, sevgisizliktir. Bir sebepten dolayı engelli olan bireyin mutlu, huzurlu hatta başarılı olması için hiç bir engel yoktur. Cenab-ı Allah'ın "Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz, sabredenleri müjdele." Ayetini iyi idrak etmeliyiz. Engellerin, zorlukların birer ceza, birer felaket değil aksine birer imtihan olduğunu bilmeli, keder ve üzüntü yerine ecri mükafatı için şükretmeliyiz. Engelli bireyleri anlamalı, karşılaşabilecekleri sorunları fark ederek  onların yanında olabilmeliyiz. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Asıl engellerin bireylerin kafası içinde olduğunu unutmamalı, umutsuzluğun ve kederin insanın kendi tercihi olduğunu bilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta bünyemizde görev alan engelli personellerimiz ve engelli hemşehrilerim olmak üzere tüm engelli bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim." Dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar