KUĞULU VADİSİ PROJESİ'NDE 2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI


​Seydişehir Belediyesi, KOP ve  Devlet Su İşleri'nin (DSİ) ortaklaşa çalıştığı Kuğulu Vadisi projesinin gölet yapımı çalışmaları başladı.

Mega proje olarak adlandırılan ve bölgenin en büyük projelerinden olan Kuğulu Vadisi Projesi'nin Seydişehir ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Tutal, Kuğulu Vadisi Projesi'nde bulunan gölet yapımı için DSİ araçları bölgede hummalı bir çalışma içersisine girdiklerini kaydetti. Mega projenin dört bir yandan çalışmalarının sürmesi ve ilerleme kaydetmesinin sevindirici olduğunu dile getiren Başkan Mehmet Tutal, projenin 2016 yılında tamamlanacağını ifade ederek, "Devlet Su İşleri, Kop ve Seydişehir Belediyesi olarak başlattığımız çalışmada bölge ekonomisine katkı sağlayacak tesisler oluşturacağız. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve KOP idaresiyle birlikte proje üzerindeki çalışmalarımız tamamlandı. Kuğulu Park'ın doğal yapısı muhafaza edilecek. Su sporlarının yapılacağı büyük bir gölet ve çevresinde modern dinlenme tesisleri ve mesire alanı bulunacağı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Proje hayata geçtiği an ilçemiz turizmine ve ekonomisine katkı sağlayacak ve Seydişehir'in çehresi değişecek. İlçemiz adına yapılan hiçbir hizmet yeterli olmayacak ve yeni projeler ve yatırımlar ile çalışmalara devam edeceğiz." Dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar